czwartek, 5 stycznia 2017

#60 Jennifer L. Armentrout "Opal" (seria LUX)Dwie poprzednie części serii bardzo przypadły mi do gustu. Autorka skutecznie podkręcała atmosferę już od pierwszych stron, nie pozwalając czytelnikowi na nudę. Niestety „Opal” trochę mnie pod tym względem rozczarował. A może miałam zbyt wysokie wymagania co do kolejnej części serii?
Co w fabule piszczy?

Po wszystkim co się stało nie jestem już tą samą Katy. I nie jestem pewna, jak to się skończy. Gdy każdy krok ku prawdzie zbliża nas do tajemniczej organizacji, odpowiedzialnej za torturowanie i testowanie hybryd, zdaję sobie sprawę, że dobre zakończenie nie istnieje. Śmierć kogoś bliskiego jest nadal świeża, pomoc przybywa z najmniej spodziewanego źródła, przyjaciele stają się dla nas śmiertelnym zagrożeniem, ale my nie możemy zawrócić. Nawet jeśli wynik tego starcia zniszczy nasze światy na zawsze."
(źródło - Wydawnictwo Filia)


Moja opinia

Poprzednia część nie skończyła się zbyt pomyślnie. Utrata jednego z Luksjan była ciosem dla wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że wydarzenia przybiorą tak niespodziewany i dramatyczny obrót. Teraz bohaterowie muszą stawić czoła konsekwencjom i przygotować się na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Dotąd zgrana grupa przyjaciół ulega widocznym podziałom, a na domiar złego o wszystko obwiniana jest Katy...

W „Opalu” bohaterowie kolejny już raz stają przed trudnymi wyborami, a ich głównym celem staje się uwolnienie Bethany z rąk tajemniczej organizacji Dedalus. Dodatkowo na horyzoncie pojawia się osoba, której nikt się nie spodziewał ujrzeć po raz kolejny i proponuje swoją pomoc w odbiciu dziewczyny. Bohaterowie muszą podjąć decyzję, która  zaważy na ich dalszym losie – czy zaufać po raz kolejny komuś, kto już raz ich zdradził i doprowadził do tragedii, czy zdać się tym razem tylko na siebie. Wybór nie jest taki oczywisty jak powinien się wydawać, a stawka jest zbyt wysoka, by tak łatwo zrezygnować z oferowanego wsparcia. Każdy z bohaterów ma coś do stracenia, ale i wiele do zyskania.

Autorka w trzeciej części serii wprowadza kilku nowych i bardzo intrygujących bohaterów. Jednym z nich jest Luc tajemniczy i aż nadto wpływowy jak na swój wiek kosmita, który wydaje się być całkowicie inny niż typowy Luksjanin. Dodatkowo zna największe tajemnice Dedalusa i jest jedyną osobą, która wie jak dostać się do jego twierdzy. Również kilku znanych z wcześniejszych części postaci powraca, by po raz kolejny utrudnić życie naszym bohaterów. Atmosfera się zagęszcza i choć pozornie nic się nie dzieje, to można wyczuć zbliżające się wielkimi krokami niebezpieczeństwo. 

Jednak „Opal” wydaje mi się jak do tej pory najsłabszą częścią serii LUX. Akcja książki bardzo zwalnia, a całość momentami bardzo mnie nudziła. Dopiero pod koniec książki wydarzenia nabierają rozpędu i zdecydowanie dla tych momentów warto przebrnąć przez całą książkę! Końcówka książki jest bardzo emocjonująca , a samo zakończenie wciska w fotel. Dobrze, że pod ręką miałam kolejną część i mogłam od razu po nią sięgnąć, gdyż nie wiem jak bym wytrzymała z tą niepewnością. 

Tak naprawdę trzecia część w większości poświęcona została przygotowaniom bohaterów do akcji odzyskania Bethany oraz towarzyszącym temu rozterkom i wątpliwościom. Autorka również pozwala nam na bliższe poznanie Dawsona oraz na przyjrzenie się jego relacji z bratem. Dawson od ucieczki z rąk Dedalusa nie jest już tym samym chłopakiem co rok temu. Jedyną osobą, która jest w stanie zrozumieć przez co przechodzi jest Katy. Mimo że jej pobyt w więzieniu Dedalusa był krótki, to strach i wszechobecny ból aż za dobrze zapadły jej w pamięci. 

Podsumowując, pomimo tego, że książka napisana została dobrym językiem, a dialogom nie brak humoru i błyskotliwych ripost, to tym razem całości zabrakło wartkiej akcji i emocji. Nawet zacieśniająca się relacja pomiędzy Katy a Daemonem nie złagodziła rozczarowania książką. Pamiętajcie jednak, że jest to seria, więc w którymś momencie trzeba było trafić na część znacznie gorszą od poprzednich. Chyba tym razem padło na "Opal". Moja ocena: 4/6
Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł: Opal (seria LUX - tom III)
Gatunek: powieść młodzieżowa, paranormal romance
Ilość stron:
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Filia


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz!
Zapraszam ponownie!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...