poniedziałek, 20 marca 2017

#68 Marie Tourell Soderberg "Hygge. Duńska sztuka szczęścia"Czy szczęścia można się nauczyć? Jak się okazuje hygge zarezerwowane jest nie tylko dla Duńczyków. Każdy z nas, w każdym momencie swojego życia może hyggować. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego, bo hygge to nic innego jak...odczuwanie szczęścia.


Hygge czyli duńska sztuka szczęścia oznacza  przede wszystkim wewnętrzny spokój ducha, czerpanie radości z małych rzeczy oraz wspólne spędzanie czasu z rodziną i znajomymi. To właśnie drobne radości dnia codziennego tworzą hygge. Hygge dla każdego oznacza coś innego i tak dla jednych będzie to spotkanie ze znajomymi w ulubionym pubie, a dla innych wieczór z ulubioną książką i kubkiem kakao w dłoni. Każdy z nas posiada swoją własną definicje szczęścia, każdy z nas czerpie radość i satysfakcję z zupełnie różnych rzeczy.

Książka Marie Tourell Soderberg można uznać za przewodnik ku szczęściu, który w zasadzie przekazuje nam starą prawdę - by czerpać radość z drobnych rzeczy, cieszyć się każdą chwilą. Autorka opisuje między innymi jak powstało hygge, jak krok po kroku wprowadzić hygge do swojego życia, przepisy na hyggelig dania czy porady jak urządzić dom w stylu hygge. Oprócz tego w książce znajdziecie wiele pięknych zdjęć, które umilą Wam czytanie, jak również historie osób, którym udało się wcielić zasady duńskiej sztuki szczęścia w życie. 

Podsumowując, "Hygge" to dość ciekawa propozycja, która jednak nie zmieni diametralnie Waszego życia. Jednak z ciekawości możecie po nią śmiało sięgnąć.Moja ocena: 4/6
Autor: Marie Tourell Soderberg
Tytuł: "Hygge. Duńska sztuka szczęścia"
Ilość stron:224
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Insignis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz!
Zapraszam ponownie!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...