środa, 7 września 2016

#32 Katy Evans "Mine" (seria Real)

Mine

Katy Evans zdobyła serca polskich czytelniczek pierwszą częścią serii Real. Teraz przyszedł czas na "Mine", która ponownie rozpali wasze zmysły i uzależni. Uwaga: czytasz na własne ryzyko!

Co w fabule piszczy?

Minęły dwa miesiące odkąd Brooke Dumas wróciła do świata Remy’ego. Rozłąka okazała się być trudniejsza niż oboje przypuszczali, jednak teraz, kiedy w końcu odzyskali siebie nic nie stoi na drodze ku ich szczęściu. Jednak jak to w życiu bywa, nic nie jest takie proste, a demony z przeszłości powracają z dwukrotną siłą, by namieszać w ich związku. Kiedy sezon walk rozpoczyna się pełną parą, jedno odkrycie sprawia, że Brooke musi opuścić Remy’ego w momencie kiedy ten jej najbardziej potrzebuje. Jak poradzą sobie tym razem? Czy ich miłość okaże się silniejsza niż przeszkody, które ciągle napotykają na swojej drodze?
 

„Zrobię wszystko, aby ona była MOJA.”


Moja opinia


„Mine” jest drugą częścią bestsellerowej serii Real autorstwa Katy Evans. Autorka, która zdobyła moje serce już częścią pierwszą, teraz po raz kolejny je roztrzaskała i złożyła na nowo. 

Akcja powieści pędzi już od pierwszego rozdziału. Autorka skutecznie buduje napięcie i rozpala zmysły czytelnika do czerwoności. Jak się możecie spodziewać do akcji powróci odwieczny wróg Tajfuna, czyli niesławny Skorpion, który tak łatwo nie będzie chciał oddać obronionego rok temu tytułu mistrza Podziemnej Ligii. Obiecuję Wam, że będzie się działo, a emocje sięgną zenitu. Dodatkowo autorka zaplanowała tym razem dla czytelników wielką niespodziankę, która odmieni losy głównych bohaterów. Mogę tylko powiedzieć, że książka jest wypełniona po brzegi zaskakującymi momentami, które czasami ścisną wam serce za wzruszenia, a czasem ze strachu. „Mine” to istny rollercoaster emocji, od którego nie sposób jest się oderwać.

"Raz za razem, miłość do Remingtona będzie mnie niszczyć. Kiedy będzie walczył i przyjmował więcej ciosów, niż mogę znieść, załamię się. Kiedy będzie dla mnie czuły i obdarzał mnie miłością, na którą czuję, że nie zasługuję, załamię się. Kiedy będzie miał epizod, a jego oczy staną się czarne i nie będzie pamiętał co mówił albo robił... załamię się."

Ogromnym plusem całej serii Real jest sposób, w jaki autorka wykreowała głównych bohaterów. Remington Tate może i posiada typowe cechy bohatera powieści erotycznych,  jednak to jak autorka połączyła jego silną stronę osobowości z tą poranioną i mroczną, sprawia, że staje się on bardziej realny i rzeczywisty w odbiorze. Remy może i stacza krwawe walki na ringu, które mają go doprowadzić do mistrzostwa, jednak najważniejszą walką, którą toczy każdego dnia, jest walka z samym sobą. Walka o to by pozostać „niebieskim” a nie „czarnym”. Autorka tym razem bardziej rozwija temat choroby dwubiegunowej, na którą cierpi główny bohater. Pokazuje, że depresja nie jest zwykłym obniżeniem nastroju czy złym humorem, jak nielicznym może się wydawać. Jest to choroba, która zabiera najmniejszą radość życia i wolę walki, a spotkać może każdego z nas, nawet tych pozornie najsilniejszych. Również postać Brooke Dumas zasługuje na ogromne pochwały, gdyż nie jest to typowa naiwna dziewczyna tak znana z tego typu powieści. Brooke to kobieta silna, niezależna, zadziorna i waleczna, która nie cofnie się przed niczym, by dostać to na czym jej zależy. Tak dobrze jest w końcu przeczytać książkę, w której główna bohaterka nie tylko ładnie wygląda, ale ma również coś do powiedzenia. 


"Jest tak skomplikowany i nieprzewidywalny, że obawiam się, iż nawet, kiedy oddam mu całą siebie, będzie mnie miał, lecz sam nigdy do końca nie będzie mój."

„Mine” napisana jest łatwym w odbiorze językiem, ilość dialogów do opisów jest wyważona, a całość nie nudzi czytelnika, a wręcz przeciwnie. Książka wypełniona jest pełnymi namiętności scenami erotycznymi pomiędzy głównymi bohaterami, które autorka dopracowała w najmniejszym szczególe, tworząc wysmakowaną i ognistą powieść erotyczną. Jednak seria Real to nie tylko dobry erotyk, to przede wszystkim książka, która porusza ciężkie tematy i pokazuje, że o to co naprawdę kochamy należy walczyć do samego końca. 
          

Podsumowując, „Mine” przetoczy się przez was jak huragan pełen emocji, który porwie Was już od pierwszej kartki książki i będzie trzymał w żelaznym uścisku aż do samego końca. Jeżeli szukacie książki z ciekawą fabułą, nagłymi zwrotami akcji, odrobiną humoru oraz scenami erotycznymi, które rozpalają do czerwoności, to seria Real jest dla Was idealna. Jednak uważajcie, gdy raz wejdziecie do świata Remingtona „Tajfuna” Tate’a, nie będziecie chcieli go opuścić. Jednym słowem POLECAM!

Moja ocena: 5,5/6
Autor: Katy Evans
Tytuł: Mine (seria Real - tom II)
Ilość stron: 439
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz!
Zapraszam ponownie!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...